Veri Yedekleme Çözümleri | Bilişim Sektöründe 15 Yıllık Tecrübe

Veri Yedekleme konusunda 2002 den beri İstanbul başta olmak üzere firma-şirket, kurum ve kuruluşlara uzman kadromuz ve 15 yıllık tecrübemiz ile hizmet vermekteyiz. Bizim için veri güvenliğinin ilk adımı veri yedeklemekten geçer. Bunun önemini biliyor ve önemsiyoruz. Veri yedekleme konusunda en uygun ve en profesyonel şekilde projelendiriyor ve hayata geçiriyoruz.

veri yedeklemeVeri Yedekleme İşlemi; şirketler için en önemli ve kriz anlarında iş sürekliliğinin sağlanabilmesi için olmazsa olmaz sistemlerden bir tanesidir. İhtiyaç duyulduğunda verilerinize hızlı bir şekilde ulaşabilmek, şirketinizin uğrayabileceği olası maddi zararları ortadan kaldırmayı sağlar.

Çözüm Bilişim; Veri Yedekleme çözümleri ile müşterilerinin verilerinin yedekleme koşullarını, yöntemlerini, kapasite ve süre planlamalarını yapmak, alınan yedeklerin %100 geri dönüşünün testleri ile müşterilerine başarılı yedekleme projeleri sunmayı hedeflemektedir.

Neden Yedek Almalıyız ?

Depolanan verilerin, herhangi bir nedenle zarar görmesi, kurumların çalışma süreçlerinde ciddi sorun ve zararlara yol açabilmektedir. Yaşanabilecek her türlü felaket durumu sonrasında, depolanan verilerin geri yüklenememesi, kurumun ticari faaliyetlerine son vermesine neden olabilecek kadar büyük problemleri içerisinde barındırır. Bu sebeple kurumlarda çalışma süreç ve kapasitelerine bağlı olarak, yedekleme sistemleri kurulmalı, yedekleme işlemleri günlük olarak takip edilmelidir.

Yedekleme sistemlerinde, sunucu ve depolama birimleri üzerindeki verilerin; tam, artırımlı ve farklı biçimlerde, manuel ya da belirlenecek zaman periyotları ile otomatik olarak alınabilmesi ve bu yedeklerin, tam ya da kısmî kurtarma işlemlerinde, veri kaybına uğramadan elde edilebilmesini mümkün kılar.

veri yedekleme çözümleriGeri Yükleme Alanında Sunduğumuz Çözümler

Yerel ve geniş ağ üzerinden merkezi yedekleme
SAN/NAS mimarileri üzerinde yedekleme
Sunucu bağımsız yedekleme (Server-Free Backup)
Uygulamaların eş zamanlı olarak yedeklenmesi (Online Backup)
Değişken bazlı ve sentetik yedekleme
Teyp ve disk bazlı yedekleme
Disk kütüphaneleri
Kademeli yedekleme (Disk Staging)
Anlık geri yükleme (Instant Recovery from Snapshots)
Sistem Kurtarımı
Masaüstü ve mobil cihazların yedeklenmesi ve senkronizasyonu