Güvenlik Kamera Sistemleri - Güvenlik Sektöründe 15 Yıllık Tecrübe

Güvenlik Kamera Sistemleri, konusunda hizmet veren Çözüm Bilişim; İstanbul Anadolu Yakası başta olmak üzere; ev, iş yerleri, apartman, site, otopark gibi yerlere kablolu ve kablosuz güvenlik kamera sistemlerinin satışı, kurulumu ve satış sonrası desteği hizmeti vermektedir.

Çözüm Bilişim olarak; cctv kamera sistemleri, ahd kamera sistemleri, ip kamera sistemleri konusunda marka olmuş ürünleri kullanmaktayız.

Güvenlik ihlalini engellemek amacıyla kullanılan CCTV veya yaygın kullanımıyla Güvenlik Kamera Sistemleri, hayatımızın bir parçası haline geldi. CCTV sisteminin, tüm şartlara uyan tek bir kalıp olarak kullanılmasından öte, ihtiyacı karşılayacak şekilde planlanmış olması gerekmektedir.

Güvenlik Kamera Sistemleri Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ? 

İhtiyaca göre en uygun sistemi seçebilmek için, sistemi 3 ayrı aşamada incelemeliyiz:

  1. Kamera seçimi
  2. Kalite
  3. Maliyet

Şimdi bu aşamaları ayrı ayrı inceleyelim:

Kamera seçimi:

  1. Kameranın kullanım alanı

Öncelikle kameranın kullanılacağı yerin belirlenmesi (iç ortam veya dış ortam) ve ortam koşullarına göre kamera kasası seçimi yapılması en doğru hareket olacaktır. Dış ortamda kullanılacak kameraların muhafazalı olmasına özen gösterilmelidir. Bu sebeple genellikle dış ortamda IP koruma sınıflarından birine (IP65, IP66 vb.) dahil olan bullet kamera veya muhafazalı kutu kamera kullanılmaktadır. Örneğin IP66 sınıfındaki muhafazalar, toza ve belli süreli güçlü su temasına karşı korumalıdır.

  1. Çözünürlük - Görüntü Kalitesi

Bir sonraki aşama istenen çözünürlük değerinin belirlenmesidir. IP CCTV sistemleri ile analog CCTV sistemleri arasındaki en önemli farklardan biri yüksek çözünürlüktür. Büyük boyutlu ve kaliteli görüntü istendiğinde, IP CCTV bir adım öne çıkmaktadır. Örneğin askeri bir alanda tüm bölgeye hakim olmak güçtür, bu sebeple yüksek çözünürlüklü zoom kamera kullanmak çok daha uygun olacaktır. Aynı şekilde AVM ve halka açık alanlarda güvenlik ihlali (hırsızlık vb) çok fazla olduğundan, yüksek çözünürlüklü ve şık tasarımlı kameralar seçilmelidir.

  1. Teknoloji - Kablolama Maliyeti

Bir sistemi kurarken yalnızca üst yapının tasarlanması yeterli olmaz. Kablolama maliyetini en aza indirecek şekilde alt yapı da tasarlanmalıdır. Örneğin, IP kameraların beslemesi için PoE teknolojisi kullanılabilir. Bu teknolojiye göre kameraların enerjileri PoE switchler (internet kablosu) kullanılarak verilebilmektedir. Bu sayede elektrik kablosu için ayrıca bir bütçe ayırmaya gerek kalmayacaktır.

Güvenlik Kamera Sistemi seçerken sadece kurulum üzerine düşünülmesi yeterli değildir, satış sonrası verilecek hizmetler de dikkate alınmaktadır. Bilinçli bir yaklaşımla, satın almayı düşündüğümüz ürünlerin (az da olsa) arıza yapma ihtimali olduğunu öngörmeliyiz.  Eğer arızalanırsa kısa sürede yedek parça ve teknik servis hizmetinin sağlanıp sağlanamayacağını da araştırarak ürün alımı yapmak gerekir. Kısaca, bir firmadan yalnızca ürün değil, teknik servis hizmeti de satın almaktadır.

Kablosuz Güvenlik Kamera Sistemleri Satışı ve Kurulumu

Evinizden ya da iş yerinizden uzaklaştığınızda evinizi ve işyerinizin güvenliğini sağlamak için güvenlik kameraları kullanırsınız. Güvenlik kameraları olası suçların ve tehlikelerin izlenmesi ve önlenmesi açısından önemlidir.

Günümüz teknolojisi oldukça gelişmiştir. Buda birçok teknolojik üründe bize farklı imkânlar sağlamaktadır. Özellikle görüntüleme sistemlerinde çok fazla olumlu çalışma yapılmıştır. Bu çalışmaların biri de kablosuz çalışan kamera sistemleridir.

Neden Kablosuz Kamera Sistemi ?

Kablosuz kamera sistemlerinin birçok avantajı vardır. Bu avantajların ilki kamera sistemleri kurmak günümüzde çok maliyetlidir özellikle kablolarının ücreti bu maliyetin büyük bir miktarını oluşturur. Ayrıca kabloların döşenmesi için birçok tadilat işlemi yapılmaktadır. Örneğin duvar kırma, sıva yapma ve zarar verilen yerin boyanması bu işlemler maliyet olarak çok yüksektir. Özellikle birden fazla görüntüleme yapılacak yerlerde kablosuz kamera sistemleri oldukça kullanışlıdır.

Uzaktan izleme ile evinizde ki bakıcıyı, çalışanlarınızı ister cep telefonundan, isterseniz de taşınabilir bir bilgisayardan izlersiniz yada müşterilerinize web siteniz üzerinden izleme olanağı sağlayabilirsiniz. (Bu da müşterilerinize güven telkin eder, haliyle işlerinizde artış sağlanır)

Kablosuz Kamera Sistemi Nedir ?

 Kablosuz güvenlik kameraları CCTV görüntü ve ses aktarımı kullanılarak uydu aracılığı ile radyo dalgalarını kullanarak çalışan teknolojik araçtır.

Kablosuz güvenlik kameraları ikiye ayrılır bunlardan biri IP CCTV, diğeri de Analog CCTV olmak üzere iki çeşittir.

Anolog kameralar aldıkları görüntüleri radyo dalgaları aracılığı le sinyalle gönderirler. Birden fazla noktadan kullanılacak alanı izlemek mümkün olduğu gibi; maliyeti de çok düşüktür. Üçüncü kişiler tarafından izlenmesi çok kolay olup görüntü kalitesi çok düşüktür. Radyo dalgaları ile çalıştıkları için birçok cihazla aynı anda çalıştıkları için, görüntü netliği azalabilir. Güvenliği daha düşüktür. Bu kameranın sinyal iletimi mesafesi 100 metredir.

Birde IP Güvenlik kameraları vardır. Bu kameralar analog kameralara göre görüntüyü daha iyi ve net bir şekilde aktarım kolaylığı sağlar.

Güvenlik yönüyle 3. Kişiler tarafından daha avantajlıdır. Aynı zamanda Anolog kameraya kıyasladığımızda daha güvenilirdir. İletim ve sinyal mesafesi Anolog'a göre kat be kat fazladır. Sinyal iletim mesafesi 4 km kadar ulaşabilmektedir.

Bir çok kablolu veya kablosuz ip kamera sistemleri kuran firmalar vardır. Şayet çalışacağınız firmayı iyi araştırın. Çünki, önemli olan satış sonrası destek hizmetidir. Eğer ürünleri sizlere uygun fiyata ve kaliteli bir şekilde kurulum ve sonrasında destek hizmetini veriyorsa o firmayı seçebilirsiniz.

Biz Çözüm Bilişim olarak İstanbul başta olmak üzere Türkiye 'nin her yerinde kablolu ya da kablosuz kamera sistemlerinin satışı kurulumu ve satış sonrası destek hizmetlerini hem en ucuz fiyata hemde kaliteli bir şekilde çözüm imkanı sunuyoruz.

İstanbul 'da Kablosuz ya da Kablolu Güvenlik Kamera Sistemleri İçin Etiketlerimiz;

kablosuz kamera kurulumu

kablosuz kamera yapımı

ucuz kablosuz kamera

kablosuz güvenlik kamerası nasıl çalışır

kablosuz ip kamera

kablosuz mini kamera

kablosuz ip kamera fiyatları

kablosuz güvenlik kamerası seti

kamera sistemleri fiyatları

kamera sistemleri fiyat listesi

kablosuz kamera sistemleri

kamera sistemleri hakkında bilgi

kamera sistemi nasıl kurulur

kamera sistemleri kurulumu

kamera sistemi telefondan izleme

kamera sistemleri istanbul

kamera sistemi fiyatları

güvenlik kamerası paket fiyatları

kablosuz güvenlik kamerası fiyatları

güvenlik kamerası kayıt cihazı fiyatları

güvenlik kamera fiyatları ve özellikleri

güvenlik kamerası kurulumu

güvenlik kamera sistemleri fiyat listesi

güvenlik kamerası sistemleri